• Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Łopuchowie zobowiązują się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do

strony internetowej Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Łopuchowie.

Data publikacji strony internetowej: 2018 - 08 - 30

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021 - 12 - 12

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne elementy i treści:

1. część zamieszczonych na stronie plików nie jest dostępnych cyfrowo
          2. opublikowane multimedia nie posiadają opisu alternatywnego,
          3. brak audiodeskrypcji dla materiałów multimedialnych,
          4. niektóre informacje przedstawiono jedynie w formie graficznej,
          5. niektóre treści zostały opublikowane z grafikami, które zawierają tekst,
          6. część dokumentów nie posiada prawidłowo wyedytowanej warstwy tekstowej zgodnej z zasadami formatowania tekstu z zakresu „dobrych praktyk redaktorskich” (wielkie litery, kolorowe czcionki, zbyt mały kontrast);

Powody wyłączenia:

1. większość materiałów została opublikowana przed wejściem w życie Ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych,
          2. struktura niektórych dokumentów nie daje możliwości ingerencji w treść,

Wymienione powyżej elementy niedostępne i ich poprawienie, poza wymienionymi powodami, niosłyby za sobą nadmierne obciążenia dla podmiotu. Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Łopuchowie jednak deklarują się sukcesywnie wprowadzać najistotniejsze udogodnienia.

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-05-04.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Jarosław Bączkowski, e - mail: jaroslaw.baczkowski@onet.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 885 996 267. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Wniosek o udostępnienie informacji niedostępnej powinien zawierać:

1. adres internetowy strony, na której jest niedostępna treść
          2. imię i nazwisko osoby wnioskującej
          3. dane kontaktowe osoby wnioskującej (numer telefonu, adres e-mail)
          4. informację na temat oczekiwanego alternatywnego dostępu (sposobu przedstawienia treści)

Rozpatrzenie zgłoszenia nastąpi niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie będzie możliwe, niezwłocznie poinformujemy o terminie realizacji zgłoszenia, przy czym realizacja nastąpi najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Adres Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Łopuchowie:

Łopuchowo 15, 62-095 Murowana Goślina.

W obrębie 400 metrów od budynku Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Łopuchowie znajduje się przystanek autobusowy komunikacji gminy Murowana Goślina. W odległości 150 metrów znajduje się stacja kolejowa Łopuchowo.

Przy budynku Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Łopuchowie znajduje się parking dla interesantów o nieutwardzonej nawierzchni. Brak wyznaczonych miejsc dla osób z niepełnosprawnością/opiekuna z dzieckiem.

Budynek Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Łopuchowie posiada dwa wejścia główne: do części przedszkolnej oraz do części szkolnej. Do obu wejść prowadzą dwa stopnie. Dodatkowo przed wejściem do części przedszkolnej zamontowano podjazd, z którego mogą skorzystać osoby ze szczególnymi potrzebami, chcące także dostać się do części szkolnej.

Patrz: Galeria dostepności architektonicznej