• Budynek Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Łopuchowie posiada dwa wejścia główne: do części przedszkolnej oraz do części szkolnej. Do obu wejść prowadzą dwa stopnie. Dodatkowo przed wejściem do części przedszkolnej zamontowano podjazd, z którego mogą skorzystać osoby ze szczególnymi potrzebami, chcące także dostać się do części szkolnej.

• Interesanci są przyjmowani w sekretariacie mieszczącym się na parterze w części szkolnej, tuż przy wejściu głównym.

• Na parterze znajduje się również osobna toaleta dla osób z niepełnosprawnością.

• Wewnątrz budynku brak zainstalowanych urządzeń pozwalających osobom ze szczególnymi potrzebami na pokonanie różnicy poziomów. Na stopniach są położone antypoślizgowe płytki.

• Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Łopuchowie umożliwia wstęp do budynku osobie

z psem asystującym.

Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.