Dzięki zaproszeniu Pana Sylwestra, 04.04 młodzież z naszej szkoły miała okazję zwiedzić Bibliotekę Uniwersytecką w Poznaniu, która uchodzi za największą bibliotekę naukową w północno-zachodniej Polsce. Poznaliśmy historię gmachu biblioteki. Zwiedziliśmy pracownię introligatorską i mieliśmy okazję poznać tajniki naprawiania książek z XIX i XX wieku. Odwiedziliśmy magazyny, gdzie ponoć można spotkać wampiry Nawet znalazł się odważny uczeń, który policzył ile książek mieści się na jednej półce danego regału. Widzieliśmy najmniejszą oraz największą książkę. A także byliśmy w Dziale Zbiorów Specjalnych, gdzie zostaliśmy zaskoczeni, ponieważ poza możliwością zobaczenia książek oprawionych jak z bajkowych opowieści, rodem z Harrego Pottera mieliśmy okazję zobaczyć naszą gminę na dawnych fotografiach, które znajdują się w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej.
A na koniec odwiedziliśmy dział komiksów, który okazał się niesamowitym miejscem, ze względu na klimat i ilość książek tego gatunku przeznaczoną dla naszego wieku. Dowiedzieliśmy się również, że komiksów nie można wypożyczać do domu, tylko należy je czytać na miejscu w związku z tym, że posiadają unikatowe komisy również w oryginalnych językach, a nawet z rysunkami autorów, które podczas spotkań udało się zdobyć.