Nasz Absolwent Maksymilian z wizytą, reprezentując i prezentując nam swoją obecną szkołę. To przykład wyboru szkoły w wyniku zainteresowań i prawdziwej pasji. Gratulujemy i cieszymy się, że tak pięknie rozwijasz swoje talenty Dziękujemy za przedstawienie naszym Uczniom swojej szkoły i tego, w czym się realizujesz.
Aktualności szkoła
Absolwent...
- 4
Znamy? Znamy! Toż to nasza Tosia...
I oto kolejna uczestniczka tegorocznego konkursu.
Międzynarodowy Dzień Teatru - DZIEŃ ARTYSTYCZNEJ IMPROWIZACJI w naszej szkole!
27 marca 2026 r. nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą scenę teatralną! Od samego rana uczniowie i nauczyciele wspólnie świętowali Międzynarodowy Dzień Teatru, biorąc udział w wyjątkowym wydarzeniu pełnym kreatywności, humoru i dobrej zabawy.
Już o godz. 8.00 wszystkie klasy spotkały się w sali gimnastycznej, gdzie nauczyciele przygotowali dla uczniów specjalne przedstawienie teatralne. Był to doskonały początek dnia, który wprowadził wszystkich w magiczny świat teatru.
Klasy 1-3 po obejrzeniu spektaklu udały się do swoich sal, gdzie uczniowie obejrzeli przedstawienie "Piotruś Pan", a następnie wykazali się spostrzegawczością, rozwiązując kartę pracy.
Natomiast klasy 4-8 wzięły udział w emocjonujących konkurencjach teatralnych!
Nie zabrakło zdrowej rywalizacji, kreatywnych pomysłów i ogromnego zaangażowania.
Uczniowie musieli zrealizować następujące zadania:
zadanie 1 - Kto za co odpowiada w teatrze?
Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i refleksem, dopasowując role teatralne do ich funkcji. Liczyła się zarówno szybkość, jak i poprawność!
zadanie 2 - scenki teatralne
Wybrane grupy uczniów zaprezentowały przygotowane wcześniej fragmenty sztuk. Publiczność mogła podziwiać niezwykłe poczucie humoru i talent aktorski naszych uczniów - od Zaginionej pracy domowej po Egzaminacyjny dramat. Jury oceniało kreatywność scenografii oraz przygotowanie strojów.
W trakcie konkurencji pozostałe osoby z klas gorąco wspierały swoich reprezentantów, przygotowując hasła dopingujące. Najgłośniejsi i najbardziej kreatywni zostaną niebawem nagrodzeni słodką niespodzianką.
Zadanie 3 polegało na stworzeniu kostiumu z recyklingu, podczas którego uczniowie wykazali się ogromną wyobraźnią, tworząc niezwykłe stroje z gazet, worków i taśmy. Powstały prawdziwe dzieła sztuki!
Na zakończenie każda klasa stworzyła własne życzenie dla teatru, które zostało zapisane na wspólnym plakacie w holu szkoły - piękny symbol naszej wspólnej kreatywności i wrażliwości na sztukę.
To był dzień pełen emocji, śmiechu i współpracy. Uczniowie pokazali, że teatr to nie tylko scena i role, ale przede wszystkim wyobraźnia, odwaga i dobra zabawa.
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.
Karolina Betka-Śliwińska
MusicaLove Ekspresje...
10 kwietnia na zaproszenie Zespołu Szkół w Luboniu, trzy Uczennice klasy 7 wzięły udział w konkursie wokalnym MusicaLove Ekspresje. Zaprezentowały się oczywiście w repertuarze musicalowym. Konkurencja była spora a Jury 5 osobowe .
3Dziewczyny wróciły bez laurów, ale obdarowane upominkami i nowym doświadczeniem
Poświąteczna niespodzianka...
ZOO...
Wolontariusze z naszej szkoły w ostatni dzień wiosennej przerwy świątecznej posprzątali w Nowym Zoo w Poznaniu, to się nazywa poświęcenie...
3
Warsztaty...
Warsztaty z budek lęgowych prowadzone w klasach I-III przez Panią, która jest leśniczym. Dziękujemy!!!
17
Co zrobić z tym deszczem?
Klasa III realizowała zadania z projektu "Co zrobić z tym deszczem"?
8
II dzień Rekolekcji...
II dzień Rekolekcji i piękna Droga Krzyżowa w wykonaniu naszych Uczniów.
15
Wiosenne Przebudzenie...
Gminny etap konkursu recytatorskiego.
Wyniki.
Klasy I-III:
Witek - wyróżnienie,
Laura - III miejsce;
Klasy IV-VI:
Rita - III miejsce;
Klasy VII-VIII:
Antosia - II miejsce.
20Gratulujemy wszystkim uczestnikom, jesteśmy z Was dumni!
Turniej...
Turniej piłki nożnej klas IV-VI no i brąz!!!
3Gratulujemy!!!
BezEkranowi...
Bardzo się cieszymy, że nas odwiedziliście, tym bardziej jest nam miło, że to u nas był Wasz debiut w takiej formie. Mamy nadzieję, że będzie to początek czegoś nowego. Jesteście młodzi, widać w Was pasję, dlatego tym bardziej życzymy Wam samych sukcesów. Talent i dryg szczególnie Pana Kacpra (oczywiście wszystkich tworzących grupę rownież) napawa optymizmem i wiarą w młodych ludzi. Dziękujemy za obecność i pamiętajcie, że zawsze będzie nam miło Was gościć. Do zobaczenia.
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Łopuchowie
7Dzisiejszy wyjazd naszego klubu młodzieżowego do Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Łopuchowie był dla nas wyjątkowym i niezwykle cennym doświadczeniem. Zaprezentowaliśmy nasz spektakl „A Ty, co zrobiłeś?” w warunkach dość nietypowych, ponieważ zamiast klasycznej sali widowiskowej, naszą sceną stała się hala sportowa. Wymagało to od nas nowego podejścia do kwestii technicznych, takich jak nagłośnienie czy zagospodarowanie mniejszej sceny, jednakże cała ekipa odnalazła się w tej sytuacji znakomicie. Nasza praca została w pełni wynagrodzona przez publiczność – uczniowie przyjęli spektakl z dużym entuzjazmem, a ich pozytywne reakcje potwierdziły, że poruszany temat jest dla nich ważny.
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji oraz całej społeczności Szkoły Podstawowej w Łopuchowie za zaproszenie i ciepłe przyjęcie naszego zespołu. Możliwość wystąpienia przed tak wspaniałą publicznością była dla nas czystą przyjemnością. Dziękujemy za zaufanie – to dzięki Waszej gościnności to nowe doświadczenie było dla nas tak pozytywne i budujące! Wróciliśmy z Łopuchowa z ogromną satysfakcją, ciesząc się z kolejnego sukcesu.
Lepsza Gmina Czerwonak
Murowana Goślina - Miasto i Gmina...
Dziś mieliśmy przyjemność gościć w Urzędzie Miasta i Gminy Murowana Goślina uczniów klasy 8 ze Szkoły Podstawowej w Łopuchowie Stowarzyszenie Przyjaciele Łopuchowa w ramach lekcji Wiedzy o społeczeństwie.
Podczas wizyty młodzież zapoznała się z funkcjonowaniem urzędu oraz specyfiką pracy poszczególnych referatów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda codzienna praca administracji samorządowej, poznać budynki urzędu „od środka”, a także dowiedzieć się, jakie sprawy można w nich załatwić.
Szczególnym punktem spotkania była rozmowa z panią burmistrz, podczas której uczniowie mogli zadać pytania i porozmawiać o pracy w samorządzie oraz o sprawach ważnych dla mieszkańców.
Dziękujemy za wizytę i aktywne uczestnictwo – mamy nadzieję, że była to cenna i inspirująca lekcja!
Światowy Dzień Zespołu Downa.
Rozumiemy, wspieramy!
2
Wolontariat...
Nasi Wolontariusze wykonali w weekend kawał dobrej roboty!
2Brawo dla Nich!
Wiosenne Przebudzenie...
Wyniki szkolnego etapu konkursu recytatorskiego "Wiosenne Przebudzenie".
Wiosenne Przebudzenie...
Hobby...
Kreatywny wf - dziś podczas lekcji klasa IV miała okazję spróbować swoich sił podczas zajęć z hobby horse.
4W tajniki dyscypliny wprowadziły wszystkich Zosia oraz Kornelia, które demonstrowały poprawność wykonywanych kroków oraz jak skutecznie pokonywać poustawiane na hali przeszkody.
Kangur...
Uczestnicy konkursu matematycznego Kangur.
Dzień Kobiet w szkole...
Archiwum Aktualności
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Styczeń 2024
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie

